Zwrot ubezpieczenia

Zwrot ubezpiecznenia

Przeczytaj artykuł i dowiedz się o zwrotach ubezpieczeń!

zwrot ubezpieczenia

Znalazłeś się w trudnej sytuacji ekonomicznej? Straciłeś główne źródło swoich dochodów? Masz na utrzymaniu całą rodzinę? Czy może po prostu nie chcesz przeznaczać na ubezpieczenia czy polisy dużych kwot pieniędzy? Zastanawiasz się co zrobić jeżeli jesteś zobowiązany już umową z daną firmą ubezpieczeniową? Chcesz dowiedzieć się jak uzyskać zwrot ubezpieczenia? Interesują Cie procedury i możliwości, które stoją przed Tobą otworem w tej trudnej i stresującej sytuacji? Jeżeli tak, to koniecznie musisz zapoznać się z naszym tekstem, w którym postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Ciebie pytania. Zapraszamy do lektury!

Jak postępować, aby uzyskać zwrot ubezpieczenia?

Po pierwsze dokładnie zapoznaj się ze wszelkimi zapisami umowy, którą podpisałeś z firmą ubezpieczeniową. Często zdarza się, że tego typu firmy zastrzegają sobie, że jeżeli strona zawierająca umowę zerwie ją na przykład przed okresem 3 lat to nie otrzyma żadnych uzbieranych przez siebie przez ten okres czasu środków pieniężnych. W takim przypadku musisz wiedzieć, że zrywanie tej umowy nie ma sensu. Jeżeli podpisałeś tego typu zobowiązanie to w tym przypadku najkorzystniej będzie jeżeli odczekasz do terminu określonego jako minimalny czas trwania umowy i dopiero po jego upływie zalecamy podejmowanie jakichkolwiek działań.

zwrot ubezpieczenia

Zwrot ubezpieczenia - procedury

Jeżeli w Twojej umowie nie znalazły się żadne klauzule określające minimalny czas jej trwania, to na szczęście możesz zacząć działać praktycznie od zaraz. Masz zawsze pełne prawdo do odstąpienia od zawartej z firmą ubezpieczeniową umowy. Właśnie w niej znajdziesz wszelkie zapisy w jakiej formie należy przedstawić odstąpienie od umowy oraz ile w tego typu sytuacji otrzymasz pieniędzy z tytuły tak zwanego zwrotu ubezpieczenia. Musisz jednak liczyć się z tym, że suma, którą otrzymasz będzie różnić się od tej, którą przez dany czas uiszczałeś z tytuły opłacania składki ubezpieczeniowej. Zazwyczaj będzie to kwota pomniejszona o kilkanaście procent. Na to jednak nie możesz nic poradzić, gdyż kwota zwrotu ubezpieczenia jest umieszczona w umowie, którą podpisałeś na samym początku. Jeżeli chodzi o wzór pisma, który musisz złożyć żeby odstąpić od swojej umowy to będzie on różnić się w zależności od firmy, z którą podpisałeś zobowiązanie. W większości przypadków znajdziesz go na stronie internetowej danej firmy. Pamiętaj o jego dokładnym wypełnieniu oraz przekazaniu go dokładniej w takiej formie jaka jest wymagana przez umowę. Inaczej Twój wniosek może zostać rozpatrzony negatywnie przez co zwrot ubezpieczenia znacznie się przedłuży.

Pomyśl o zwrocie ubezpieczenia

Pamiętaj żeby dokładnie przemyśleć, czy na pewno chcesz na stałe zrezygnować ze swojego ubezpieczenia. Wiele firm zdaje sobie sprawę, że klienci mogą znaleźć się w różnych sytuacjach życiowych, a co za tym idzie w finansowych. Dlatego tak wiele z nich posiada w swojej ofercie tak zwane zamrożenie opłacania składek ubezpieczenia na pewien czas na przykład na 3 miesiące. Warto zapytać czy Twój ubezpieczyciel może udzielić Ci takiej pomocy w trudnej sytuacji. Niezależnie od Twojej sytuacji pamiętaj, żeby dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Powodzenia!

Prowizja od kredytu - Przeczytaj również wpis na ten temat!