Konsolidacja zwrot
Konsolidacja - zwrot
Przeczytaj artykuł i dowiedz się o zwrocie kosztów konsolidacji
Interesują Cię tematy związane z finansami i sprawami bankowymi? Jesteś od wielu lat związanymi licznymi kredytami? W celu uproszczenia ich spłacania zdecydowałeś się na podpisanie umowy konsolidacyjnej? Zastanawiasz się czy masz szansę odzyskać w związku z taką umową jakiekolwiek środki finansowe? Nie masz pojęcia od czego zacząć i jakie podjąć w tej sprawie kroki? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym postaramy się wytłumaczyć Tobie na czym polega procedura zwrotu kosztów konsolidacji Twojego kredytu. Serdecznie zapraszamy Cie do lektury!
Czym jest konsolidacja?
Konsolidacja zwrot to terminy, które dla wielu osób brzmią tajemniczo i skomplikowanie. Tak nie musi być! Dzięki nowelizacji prawa finansowego w Polsce zwrot kosztów od pobranego kredytu jest możliwy do osiągnięcia. Jeżeli jako pożyczko lub kredytobiorca spłaciłeś swoje zadłużenie przed terminem określonym w umowie jako ostateczny termin spłaty swojego zadłużenia to zgodnie z zarówno polskim jak i europejskim prawem masz pełne prawo domagać się proporcjonalnego zwrotu swoich środków pieniężnych. Banki najczęściej zgadzają się na wcześniejszą spłatę zobowiązania i nie oczekują od swoich wierzycieli dodatkowej prowizji za wcześniejsze wywiązanie się z zapisów umowy, niestety jednocześnie nie dostrzegają należnego klientowi zwrotu środków wynikających z różnych opłat administracyjnych oraz prowizji pobieranej przez banki. Musimy pamiętać, że oczywiście zgodnie z prawem przysługuje nam zwrot należnych pieniędzy, jednak musimy pamiętać o tym, że należą się nam kwoty proporcjonalne do czasu, w którym zobowiązanie zostało przez nas spłacone. Doskonale wyjaśnia to prosty i przejrzysty przykład: jeżeli zawarliśmy kredyt na okres jednego roku, a koszty dodatkowe związane z jego pobraniem wynosiły 1000 złotych, to możemy w przypadku spłaty tego zobowiązanie po okresie 6 miesięcy domagać się zwrotu 500 złotych. Tak, więc jest o co walczyć gdyż bardzo wiele osób zaciąga kredyty na zdecydowanie dłuższy okres czasu, co za tym idzie koszty dodatkowe takiego kredytu są zdecydowanie wyższe.
Zwrot kosztów konsolidacji - kto powinen próbować
Jeżeli posiadamy wolną gotówkę, za którą jesteśmy w stanie w całości spłacić nasz kredyt to powinniśmy zdecydowanie rozważyć taką opcję. Musimy jednak gruntownie zapoznać się z podpisaną przez nas umową konsolidacynją, gdyż istnieją banki, które w umowie zamieszczają zapis, mówiący o tym, że w przypadku szybszej spłaty całości zobowiązania pobierana jest prowizja od klienta. W takim przypadku nie przysługuje nam żaden zwrot środków pieniężnych, wręcz przeciwnie to my będziemy zobowiązani do zapłaty często wysokiej prowizji dla banku. W takim przypadku wcześniejsza spłata nie ma oczywiście żadnego uzasadnienia i wiąże się z dodatkowymi obciążeniami. Pamiętajmy, więc o przeczytaniu dokładnie swojej umowy. W przypadku problemów z interpretacją poszczególnych zapisów takiej umowy warto poradzić się radcy prawnego lub adwokata. Na rynku wiele kancelarii prawniczych wyspecjalizowanych jest właśnie w prawie bankowym i finansowym. Życzymy powodzenia!
Jeśli chcesz uzyskać zwrot kosztów konsolidacji kredytu - wypełnij formularz i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!