Kredyt gotówkowy

Czy warto brać kredyt gotówkowy?

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy warto brać kredyt gotówkowy.

czy warto brac kredyt gotowkowy

Nikt nie lubi życia na kredycie, mając debet na karcie i pojawiające się z nim nieraz długi, których spłata jest czasami bardzo trudna do zrealizowania. Czy życie na kredycie jest powodem do wstydu? Coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju pozyskiwania pieniędzy. Kiedy mówimy o kredycie musimy pamiętać, że pozwala nam on na spełnienie marzeń tu i teraz. Mając w tej chwili pieniądze możemy pozwolić sobie na kupienie mieszkania, samochodu, ale również założenia firmy, która może nam zrekompensować wzięcie kredytu. Nie zawsze jednak nasze życie toczy się tak jakbyś sobie to zaplanowali. Czynniki losowe, na które nie mamy wpływu z pewnością nie dają powodów do satysfakcji. Perspektywa wziętego zobowiązania czasami pozbawia nasz realizacji innych marzeń i pasji. Czy jest to powód, który może hamować nasze obawy o utratę wolności i związania nam rąk za pomocą kajdanek o napisie “kredyt”?

Czy właściwie jest kredyt gotówkowy i jego rodzaje?

Kredyt gotówkowy można wziąć na osobę fizyczną lub firmę na dowolnie, wybrany cel. Niektóre banki wymagają określenia w umowie na co mają być przeznaczone pieniądze jednak zależy to już od indywidualnych banków, które stosują takie ustalenia. Można zaciągnąć go na kwotę nawet do 250 000 zł. Istnieją trzy rodzaje kredytów gotówkowych:

  • Kredyt konsumpcyjny – Jen on najbardziej powszedni wśród klientów. Środki uzyskane w jego ramach przeznaczane są na zakup dóbr konsumpcyjnych;
  • Linia kredytowa w rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (tzw. kredyt w ROR albo kredyt odnawialny) – Można wypłacać z rachunku bankowego większą ilości pieniędzy niż jest dostępnych środków na koncie. Oczywiście jest to możliwe do pewnego, przyznanego limitu.. Każda wpłata zmniejsza zadłużenie. To z kolei powoduje, że przyznany limit jest znowu do wykorzystania;
  • Kredyt na kartach kredytowych – Dotyczy karty kredytowej, która jest wyżej oprocentowana od reszty kredytów gotówkowych. Jest za to bardzo praktyczny, bo kartę można użyć np. zarezerwowaniu wycieczki. Posiada długi okres bezodsetkowy.
  • Zalety kredytu gotówkowego

    Kredyt gotówkowy daje nam przede wszystkim dobrowolność przeznaczenia na swój określony cel. Można go zaciągnąć szybko i na kwotę sięgającą do 250 000 zł. Można bezproblemowo dopasować okres spłacalności do swoich możliwości finansowych. Okres to może być rozłożony nawet do 12 lat. Można go spłacić wcześniej bez ponoszenia dodatkowych opłat, a także można otrzymać zwolnienie z odsetek w okresie kilku miesięcy, możliwość wstrzymania spłaty oraz malejące raty. Te zalety pokazują, że kredyt wcale nie musi być kojarzony negatywnie, a wręcz przeciwnie może dać nam wiele przywilejów.